پشت رمان ناطور دشت نوشته بود:

جی دی سلینجر، زیاد می‌نویسد و کم منتشر می‌کند.

یکی از بزرگواران یک لینک برایم فرستاده بود از کتابخانه‌هایی که رایگان شدند. اولی کتابخانه ملی بود، فقط پایان نامه داشت و عکس های یادگاری.

دومی کتابخانه نور بود، رفتم شرح إلهیات شفای ایت الله مصباح را بخوانم، نوع ابزار مطالعه‌اش مزخرف بود. گفتم رایگان است، اشکالی ندارد. می‌خوانمش. دو صفحه خواندم گفت عضو شو. گفتم چشم، عضو شدم. سخن ناشر که تمام شد. گفت باید شارژ کنی. 

از آن جا سریع زدم بیرون، احتمالا بعد از 10 صفحه، کلیه‌هایم را ازم می‌گرفت.

یک ساعت مشغول

لینکی بودم که بهم داده بود. آخرش برگشتم پیش پی دی اف‌های خودم، از شما کار خوب رایگان در نمی‌آید.

تشکیلات وبلاگی و ایتا؟ یک روز است ایتا قطع است. تقصیر ایتا هم نیست، تقصیر وزیر است که پهنای باند و سرور نمی‌دهد. برای تلگرام ثانیه‌ای 5 گیگ پهنای باند داریم ولی داخلی‌ها بروند به جهنم.

هر دفعه برنامه رمزنگار بانک ملت آپدیت می‌شود باید بروم عابربانک دوباره رمز پویا بگیرم.

یک بدافزار نصب کردم که دائم لینک باز می‌کند. به خاطرش اول تلگرامم را حذف کردم. بعد لینک اینستاگرام باز می‌کرد. اینستایم را پاک کردم. دیدم دارد توی کروم لینک باز می‌کند. تک تک برنامه‌هایم را حذف کردم. ولی همچنان باز می‍‌کرد. بازگشت به تنظیمات کارخانه زدم. برایش مهم نبود. گفتم گوشی‌ام را بردار ببر.

به زبان آمد: من از اولش اسیر خودت بودم

بعضی کتاب‌ها هستند که وقتی می‌خوانم در همان لحظه ازشان لذت نمی‌برم

اما وقتی کنار می‌اندازمش فضایش را به یاد می‌آورم و همراه حظ درونی بهشان فکر می‌کنم

مثل کتاب "تپه‌های سبز آفریقا" که خاطرات واقعی ارنست همینگوی است. وقتی جملات را نگاه می‌کنم می‌گویم چرا باید این مزخرف را خوانم و شاهکار بدانمش؟

اما وقتی الآن بهش فکر می‌کنم، با خودم می‌گویم یعنی همینگوی بر می‌گردد تا کنار نمک لیس چند تا کودو شکار کند؟

غلبۀ برون گراها بر جامعه باعث شده که همه توهم برداریم برونگرایی بهترین راه زندگی است

افسوس که غافلیم درونگرا‌ها هستند که بار بشریت را به دوش می‌کشند.

شما همیشه از ته یک متن یا فیلم نتیجه می‌گیرید که خوب است یا بد. همیشه هم ته یک چیز را یادتان می‌ماند.

انقلاب ها نه از وسط خیابان های شلوغ، که از کنج خلوت و آرام کتابخانه ها شروع می شوند.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها